Isparta Ehliyet Fiyatları 2024

tarafından
812
Isparta Ehliyet Fiyatları 2024

Anladım, tüm ehliyet sınıflarını başlık olarak ekleyeceğim. İşte Isparta’da alınabilecek ehliyet sınıfları ve bu sınıfların açıklamaları:

Isparta Ehliyet Fiyatları 2024

Isparta’da ehliyet almak isteyenler için birçok farklı sürücü kursu bulunmaktadır. Ehliyet alma süreci genellikle teorik eğitim, pratik sürüş dersleri ve son olarak da sınavları içerir. Ancak, bu makalede belirtilen istek üzerine, Isparta’daki sürücü kurslarının fiyat bilgileri yer verilmemektedir.

Isparta M Sınıfı Ehliyet

M sınıfı ehliyet, motorlu bisiklet kullanma yetkisi verir. M sınıfı ehliyet almak için 16 yaşını doldurmuş olmak gerekir.

Isparta A1 Sınıfı Ehliyet

A1 sınıfı ehliyet, silindir hacmi 125 m³’ü geçmeyecek 2 veya 3 tekerlekli motosikletleri kullanma yetkisi verir1. A1 sınıfı ehliyet alabilmek için yaş sınırı 16’dır.

Isparta A2 Sınıfı Ehliyet

A2 sınıfı ehliyet; 2 tekerlekli motosikletlerde 35 kW, 3 tekerlekli motosikletlerde ise 15 kW aşmayacak araç kullanma yetkisi verir. A2 ehliyet yaş sınırı 18’dir.

Isparta A Sınıfı Ehliyet

A sınıfı ehliyet, 35 kW ve üzeri güce sahip motosikletleri kullanma yetkisi verir. A sınıfı ehliyet yaş sınırı; 2 tekerlekli motosiklet kullanmak için 20, 3 tekerlekli motosiklet kullanmak için 21’dir.

Isparta B1 Sınıfı Ehliyet

B1 sınıfı ehliyet, motor gücü 15 kW’ı ve ağırlığı 400 kg’ı geçmeyen 4 tekerlekli motosiklet kullanma yetkisi verir.

Isparta B Sınıfı Ehliyet

B sınıfı ehliyet, otomobil ve kamyonet kullanımını sağlayan ehliyet sınıfıdır. Otomobil ve kamyonet kullanmak isteyen sürücü adayları B sınıfı ehliyete başvurmalıdır.

Isparta BE Sınıfı Ehliyet

BE sınıfı ehliyet, B sınıfı ehliyetin yetkilerine ek olarak, 3500 kg’ı geçmeyen bir aracın römorkunu çekme yetkisi verir.

Isparta C1 Sınıfı Ehliyet

C1 sınıfı ehliyet, 3500 kg ile 7500 kg arasındaki ağırlığa sahip araçları kullanma yetkisi verir.

Isparta C1E Sınıfı Ehliyet

C1E sınıfı ehliyet, C1 sınıfı ehliyetin yetkilerine ek olarak, 7500 kg’ı geçmeyen bir aracın römorkunu çekme yetkisi verir.

Isparta C Sınıfı Ehliyet

C sınıfı ehliyet, 3500 kg’dan daha ağır araçları kullanma yetkisi verir.

Isparta CE Sınıfı Ehliyet

CE sınıfı ehliyet, C sınıfı ehliyetin yetkilerine ek olarak, 3500 kg’dan daha ağır bir aracın römorkunu çekme yetkisi verir.

Isparta D1 Sınıfı Ehliyet

D1 sınıfı ehliyet, 16 kişiden fazla yolcu taşıyabilen ve 8 metreden kısa olan otobüsleri kullanma yetkisi verir.

Isparta D1E Sınıfı Ehliyet

D1E sınıfı ehliyet, D1 sınıfı ehliyetin yetkilerine ek olarak, 8 metreden kısa olan bir otobüsün römorkunu çekme yetkisi verir.

Isparta D Sınıfı Ehliyet

D sınıfı ehliyet, 8 metreden daha uzun otobüsleri kullanma yetkisi verir.

Isparta DE Sınıfı Ehliyet

DE sınıfı ehliyet, D sınıfı ehliyetin yetkilerine ek olarak, 8 metreden daha uzun bir otobüsün römorkunu çekme yetkisi verir.

Isparta F Sınıfı Ehliyet

F sınıfı ehliyet, tarım ve orman işlerinde kullanılan traktör ve iş makinelerini kullanma yetkisi verir.

Bu şekilde, Isparta’daki sürücü kursları, sürücü adaylarına çeşitli ehliyet sınıflarında eğitim vermektedir. Her ehliyet sınıfının kendine özgü gereksinimleri vardır ve bu gereksinimler, ehliyet sınıfına göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle, hangi türde bir araç kullanmayı planladığınıza bağlı olarak uygun ehliyet sınıfını seçmelisiniz.

Isparta ehliyet fiyatları 2024

2024 Isparta Sürücü Kursu Fiyatları

 

Ehliyet Harçları Ücretleri 2024