Direksiyon Dersi Kaç Ders?

tarafından
648
Direksiyon Dersi Kaç Ders?

Direksiyon dersi kaç ders olduğunu arıyorsanız mutlaka sürücü kursları ile görüşmüşsünüz. Ehliyet almak isteyen bir kişi özellikle B ehliyet düşünüyorsa 34 saat teorik eğitimi aldıktan sonra direksiyon dersi alması gerekir. Bu direksiyon dersi standart olarak 14 uygulamalı direksiyon dersi +2 simülasyon eğitimi olarak geçmektedir. Toplam olarak 16 ders direksiyon eğitimi alınması zorunludur.

+2 Ders simülasyon eğitimi genelde basit direksiyon ve debriyaj fren ve gaz sistemi olan basit bir simülatör üzerinden verilmektedir. Sürücü adayı için işe yarar mı muammadır. Çünkü kullanılan simülatörler gelişmiş gerçeklikte değildir. O yüzden sürücü adayları simülatör kullanımından verim alamamaktadır.

DİREKSİYON DERSİ KAÇ SAAT?

Ehliyet almak istediğini zaman sürücü kurslarına başvurduğunuz da sizlere genelde direksiyon dersi süresi hakkında bilgi vermezler. Milli Eğitim Bakanlığının zorunlu kıldığı 1 direksiyon dersi süresi en az 50 dakika olmalıdır. Sürücü kursları bu zorunluluğa uymak zorundadır. Direksiyon eğitiminiz 50 dakika dan az olmamalıdır. Kabaca hesap yapacaksak 14 direksiyon dersi alacağız bir direksiyon eğitiminde her ders 50 dakika en az 700 dakika toplam direksiyon eğitimi süresi almış olmanız gerekmektedir. Şayet bu dakika dan az alıyorsanız hakkınız yeniyor demektir.