Aylık Kasko Nedir, Teminatları Nelerdir? 

tarafından
95
Aylık Kasko Nedir, Teminatları Nelerdir? 

Aylık kasko nedir

Aylık kasko, diğer kasko türleri gibi yıllık değil, aylık teminatların bulunduğu bir sigorta çeşididir. Ürün bazında herhangi bir servis kısıtlaması olmaksızın kredi kartına bloke yapmayan ve araç bedeline göre  fiyatlarının aylık olarak değişkenlik gösterdiği bir poliçedir. Bu kapsamda sen de aylık kasko sigortası yaptırarak aracını gönül rahatlığı ile aracını kullanabilirsin. Fakat aracını aktif olarak kullandığın süre kısıtlı olabilir. 

Bu kapsamda kısa süreli kasko yaptırmak isteyen kişilerin ihtiyaçlarının giderilebilmesi için aylık kasko sistemi geliştirilmiştir. Aylık kasko son dönemde uygulanmaya başlamış ve cazip fiyat avantajları ile talep gören sigortalardan biri olmuştur. Peki, kasko yıllık mı yapılır? Standart kasko poliçeleri 1 yıllık yapılır fakat aracını aktif olarak çok fazla kullanmıyorsan belirli aylarda kasko sigortası yaptırmak isteyebilirsin. Aracına 1 yıldan kısa süreyi kapsayan bir sigortaya sahip olmak istiyorsan aylık kasko seçeneklerine yönelebilirsin. Sen de bütçene uygun araç sigortası yaptırmak istiyorsan cazip fiyatlar ile dikkat çeken aylık kasko sigortası yaptırabilir ve aracını güvence altına alabilirsin. 

Aylık Kasko Teminatları Nelerdir? 

Aylık araç kaskonun belli başlı teminatları arasında yanma, çarpışma, çift taraflı çarpışma yer alır. Ayrıca ihtiyari mali mesuliyet teminatını poliçene ekleterek olası bir kaza durumunda karşı tarafa verdiğin ve trafik sigortası limitlerini aşan hasarın sigorta şirketin tarafından karşılanmasını sağlayabilirsin. 

Aracının aküsünün bitmesi gibi istenmeyen bir durumla karşılaştığında yalnızca bir defaya mahsus 7/24 asistans hizmetinden de faydalanabilirsin. Araç kiralama hizmetinden yararlanmak için asistans hizmetlerini arayabilir ve eğer aylık kasko poliçene dahil ise çekici hizmeti ve yol yardım hizmetinden de yararlanabilirsin. 

Yanma Teminatı

Yanma teminatı, aracın yanması sonucu oluşan hasarlara karşı güvence sağlar. 

Çalınma Teminatı

Kasko sigortası kapsamındaki aracın çalınması ya da çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucu uğrayacağı maddi zararları teminat altına alır. 

Çift Taraflı Çarpışma Teminatı

Çift taraflı çarpışma teminatı; aracın karayolundaki motorlu-motorsuz araç ya da araçlarla çarpışması sonucu olan hasarları kapsar. 

Aylık Kasko Avantajları Nelerdir? 

Aylık kasko, daha çok aracını sık kullanmayan ve ekonomik durumu kötü olan sigortalılar tarafından kullanılan avantajlı bir uygulamadır.

Aylık kasko avantajları şu şekilde sıralanabilir.

 • Kredi kartına bloke koymaz.
 • Yıl içinde istediği zaman aylık kasko yaptırabilir, kasko poliçeni bir yıl beklemeden iptal edebilirsin.
 • Poliçe, her ay otomatik bir şekilde kendini yeniler. 
 • Yenileme döneminde normal kaskoda olduğu gibi hasarsızlık indiriminden yararlanabilirsin. 
 • İstediğin her an daha kapsamlı olan genişletilmiş kasko hizmetine geçebilirsin.
 • İhtiyari mali mesuliyet listesindeki limit sınırına kadar teminatlar arasından seçim yapabilirsin.
 • Aracının anahtarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sırasında oluşan maddi hasarlar kasko kapsamındadır.
 • Herhangi bir ihtiyaç durumunda 7/24 asistans hizmetlerinden faydalanabilirsin.
 • Aracının çevresel ve ekonomik şartlar başta olmak üzere her an beklemedik kazalardan etkilenmemesini sağlayabilirsin.
 • Olası bir kazada istediğin servisten yararlanabilir ve aracının onarımını yaptırabilirsin.

Aylık Kasko Kimler İçin Uygundur? 

Aylık kasko alabilen kişiler kısaca şu şekilde sıralanabilir.

 • Güncel kaskosu bulunan ve yenileme dönemi gelmiş olan kişiler
 • Poliçe yenilemesinde vade boşluğu 15 güne kadar olan bireysel sigortalılar

6 aylık Kasko Olur Mu?

Sigorta şirketlerinde 6 aylık kasko gibi bir uygulaması yoktur. Ancak sigortanı yıllık olarak yaptırıp 6 ayın sonunda iptal ettirebilirsin. Bu durumda doğal olarak 6 aylık kasko yaptırmış olursun. 

3 Aylık Kasko Olur Mu?

Sigorta acentelerinde 3 aylık kasko sigortası uygulaması da yoktur. Kasko özelinde 3 aylık kasko seçeneği olmasa da poliçeni otomatik yenileyerek 3 aylık kasko elde edebilirsin. 

Aylık Kasko Fiyatları Nasıldır?

Sigorta primi, kasko poliçesini aktif tutmak amacıyla sigorta şirketine aylık ya da yıllık olarak yapılan ödemelerdir.  Kasko sigortası almak istediğinde sigorta şirketleri sana farklı seçenekler sunar. Poliçe kapsamına ne kadar çok teminat ekletirsen sigorta primin de o kadar yüksek olur. Bu nedenle en doğru teminatları belirlemen gerekir. Kasko teminatları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için içeriğimizi okuyabilirsin.  

Aylık kasko ücretini sigorta şirketine peşin olarak ya da EFT veya havale ile ödeyebilirsin. Dilersen kredi kartı ile de ödeme yapabilirsin. Kredi kartına onay verdiğin takdirde söz konusu sigorta her ay yenilenir. Sigorta poliçeni yaptırırken uzmanlardan destek alabilir ve prim maliyetlerini azaltmak için herhangi bir yol olup olmadığını öğrenebilirsin. 

Kasko Teklifleri Sigortam.net’te

Hangi kasko sigortasını tercih edersen et, yalnızca en ucuz değil aynı zamanda en kapsamlı kaskoya sahip olduğuna emin olman gerekir. Bu nedenle kasko yaptırrmadan önce poliçenin içeriği ile alakalı bilgi hakkında bilgi sahibi olmanda yarar vardır. Sigortam.net olarak senin için onlarca farklı sigorta şirketinin tekliflerini 2 dakika gibi kısa bir süre içinde karşılaştırıyor, en ucuz ve kapsamlı sigortayı yaptırmana yardımcı oluyoruz. 

Aylık kasko düzenlemiyoruz ancak yıllık kasko sigortası yaptırdığın takdirde sigortadan faydalanmadığın ay kadarını poliçenden kesiyor ya da iptal talep ettiğinde kullanmak istemediğin ayları iade ediyoruz. Sigorta yaptırdıktan sonra herhangi bir kaza durumunda aracını anlaşmalı araç servisleri götürebilir ve aracının tamiratını yaptırabilirsin.